קצת עלינו

 

דוד עובדיה

דוד עובדיה, הבעלים והמייסד של Carpet Diem, יליד אפגניסטן, דור שלישי למשפחת סוחרי ויצרני שטיחים ותיקה.  עוד בביתם בקאבול שבאפגניסטן היו אביו וסבו מעצבים ומייצרים שטיחים במו ידיהם, במפעל שהקימו, אשר עסק גם בעיבוד פרוות ובטקסטיל שיוצאו לאירופה. בני המשפחה ביצעו בעצמם את כל שלבי התהליך המורכב הכרוך ביצירת שטיח, החל מגזיזת הצמר מהכבשים, טווייתו לחוטים, צביעה בחומרים טבעיים ואריגה.

במשך עשרות שנים ייצרה וייצאה משפחת עובדיה לסוחרים באירופה  שטיחים אפגניים, פרסיים, הודים ועוד, בדוגמאות ייחודיות ובאיכות הגבוהה ביותר. עם השנים בנתה המשפחה מוניטין בתחום, והרחיבה את פעילותה לציריך, שוויץ, משם שיווקה שטיחים לכל העולם.

את עסקיה בישראל החלה משפחת עובדיה על ידי ייצוא שטיחיה מקאבול לסוחרים בארץ. עם עלייתם לארץ לפני כ-15 שנה פתחה המשפחה את חנות "שטיחי רות" ברחוב בן יהודה בתל אביב, שנקראת על שמה של הבת היחידה במשפחה. בהמשך נפתח סניף נוסף בתל אביב, ולפני כעשר שנים נפתח סניף של "שטיחי רות" ברחוב אבא אבן בהרצליה. סניף זה עבר ברבות השנים למקומו הנוכחי ברחוב משכית 27. כיום ניתן למצוא ב"שטיחי רות" בהרצליה את אותם השטיחים עליהם שמרה המשפחה לאורך השנים.

דוד מביא איתו ל–Carpet Diem את הניסיון המשפחתי העשיר. הוא מאמין כי "אין שטיח אחד דומה למשנהו, לכל שטיח יש את הסיפור הייחודי שלו". עם השנים צבר דוד מומחיות וידע מעמיק בעולם השטיחים, עד כי במבט אחד על שטיח, יוכל לדעת מה מקורו ושוויו, כיצד הוא נארג ובאיזו איכות.